Google sāksies meklēšanas algoritmu atjaunināšana. Atjauninājuma mērķis ir nodrošināt lietotājiem iespēju mijiedarboties ar augstākas kvalitātes saturu. Šim nolūkam eksperti uzlabos meklēšanas rezultātu rank sistēmu – kritērijus.
Liels skaits tīmekļa lapu, kuru saturs ir optimizēts meklētājprogrammām (SEO), nākotnē var tikt atzīmētas kā surogātpasts. Runa ir par pārāk gariem un runīgiem, bet tajā pašā laikā pilnīgi neinformatīviem tekstiem, kas nav radīti lietotājam, bet gan Google algoritmu ievērošanai. Uzņēmums pauž bažas, ka līdz ar ģeneratīvo AI modeļu parādīšanos problēma ar zemas kvalitātes satura apjomu var kļūt vēl lielāka.
Šī atjauninājuma rezultātā neoriģināla un zemas kvalitātes satura apjomam pakalpojumā Meklēšana vajadzētu samazināties par aptuveni 40%. Tajā pašā laikā Google plāno novirzīt lielāku trafiku uz tīmekļa lapām ar noderīgu un kvalitatīvu saturu.
Saskaņā ar Google teikto, šis atjauninājums tiks veikts sarežģītākiem regulāriem atjauninājumiem. Speciālisti veiks izmaiņas vairākās galvenajās sistēmās. Viņi plāno ar šo uzdevumu tikt galā aptuveni viena mēneša laikā.
“Pamatā esošā ranžēšanas sistēma tiks uzlabota, lai sniegtu noderīgākus meklēšanas rezultātus. Mēs izmantosim dažādus novatoriskus signālus un pieejas. Tas arī tiks izveidots jaunā sadaļā – bieži uzdotie jautājumi ar skaidrojumiem par šīm izmaiņām”.
Vairāk satura nekā jebkad agrāk tiks klasificēts kā surogātpasts. Google ir atjauninājusi savu satura ļaunprātīgas izmantošanas politiku. Tas ļauj uzņēmumam veikt darbības, lai iegūtu vairāk satura “ar mazu vērtību vai bez tās, piemēram, lapām, kurās, šķiet, ir atbildes uz populāriem meklēšanas vaicājumiem, bet kas nesniedz noderīgu saturu.”
“Mēs esam pastiprinājuši savas politikas, lai cīnītos pret vietnēm, kurās tiek publicēts saturs, lai reklamētu sevi meklēšanas rezultātos. Tajā pašā laikā nav svarīgi, kurš šo saturu ir veidojis – cilvēks vai automatizētās sistēmas.”
Google izmaiņas ietekmēs arī vietnes, kurās tiek veidots noderīgs un oriģināls saturs, bet tiek mitināti arī zemas kvalitātes “saistītie” materiāli. Šāda prakse tiks uzskatīta par surogātpastu, un no 5.maija tiks īstenoti pasākumi, lai mudinātu vietnes veikt izmaiņas.
«Pievērsīsim uzmanību tam, vai saturs atbilst vietnes galvenajam saturam. Piemēram, ja cienījama izglītojoša vietne publicē “saistītā uzņēmuma” rakstu par aizdevumiem algas dienā, tas var maldināt lietotājus, jo viņiem ir pilnīgi atšķirīgas cerības attiecībā uz vietnes saturu.
Par surogātpastu tiks uzskatīti arī domēni, “kas ir iegādāti un atkārtoti izmantoti, lai uzlabotu zemas kvalitātes satura meklētājprogrammu klasifikāciju”.