Populārākās programmatiskās reklamēšanas tendences 2024. gadā

Īss ieskats:

Programmatiskā reklamēšana ir adtech (reklāmas tehnoloģijas) elements. Būtībā programmatiskā reklamēšana ir veids, kā mārketinga speciālisti var izmantot tehnoloģiju, lai automatizētu tādas procedūras kā cenu noteikšana, pieprasīšana un sarunu vešana attiecībā uz tiešsaistes reklāmām. Šī taktika izmanto algoritmus un rīkus, lai noteiktu, pasūtītu un galu galā iegādātos tik ļoti nepieciešamo reklāmas vietu. Tas ļauj tirgotājiem optimizēt reklāmas kopiju, mērķauditorijas atlasi un, visbeidzot, izveidot mārketinga plānu ar konkrētiem KPI un mērķauditoriju, kas attaisnos zīmola centienus visās mārketinga platformās.

Programmatiskā reklamēšana ir adtech (reklāmas tehnoloģijas) elements. Būtībā programmatiskā reklamēšana ir veids, kā mārketinga speciālisti var izmantot tehnoloģiju, lai automatizētu tādas procedūras kā cenu noteikšana, pieprasīšana un sarunu vešana attiecībā uz tiešsaistes reklāmām. Saskaņā ar zemāk redzamo statistiku, tas ir bijis viens no visstraujāk augošajiem mūsdienu reklāmas segmentiem:

programmatisku reklāmu tēriņu prognoze līdz 2028. gadamprogrammatisku reklāmu tēriņu prognoze līdz 2028. gadam

Avots: https://statista.com/

Šī taktika izmanto algoritmus un rīkus, lai noteiktu, pasūtītu un galu galā iegādātos tik ļoti nepieciešamo reklāmas vietu. Tas ļauj tirgotājiem optimizēt reklāmas kopiju, mērķauditorijas atlasi un, visbeidzot, izveidot mārketinga plānu ar konkrētiem KPI un mērķauditoriju, kas attaisnos zīmola centienus visās mārketinga platformās.

Tādas tehnoloģijas kā paplašinātā vai virtuālā realitāte (AR/VR), mašīnmācība un pat tādi virtuālie palīgi kā Alexa vai Siri var sniegt tirgotājiem dažus ļoti nepieciešamos datus, lai nodrošinātu pielāgotu reklamēšanas pieredzi. Bet kas veidos programmatiskās reklamēšanas tendences šim gadam un turpmāk?

AI būs zelts

Programmatiskā reklamēšana jau izmanto AI, kas padara to daudz efektīvāku. AI ļauj programmatiskajai reklamēšanai izmantot datus, lai izglītotu sevi un novērtētu un optimizētu reklāmu veiktspēju,

AI piedāvā vērtīgus datus, sākot no reklāmas pozīcijas līdz kanālam, ierīcei, kopijai un vizuāliem materiāliem, ko mārketinga speciālisti var izmantot, lai izveidotu personalizētu reklāmas ziņojumu.

Izmantojot AI, mārketinga speciālisti var izpētīt auditoriju holistiskāk, jo AI var atšķirt miljoniem modeļu, ko mārketinga speciālisti vai cilvēki nevar saskatīt. Tas var arī efektīvi kartēt klienta ceļu, precīzi noteikt optimālo darbības virzienu un uzlabot stratēģiju un plānošanu.

Vēl viens iemesls, kāpēc AI turpinās dominēt programmatiskajā reklāmā un mārketinga darbībās, ko tā var veicināt, ir tas, ka tas var apvienot un analizēt dažādus datus: no vecuma, izglītības un dzimuma līdz vēlamajai ierīcei atbilstoši dzimumam vai vecumam. , vai pirkumiem katrā ģeogrāfiskajā vietā, AI var izveidot segmentus, kas atjaunināti ar reāllaika datiem.

AI var arī ļaut tirgotājiem izveidot pircēja personības, kas līdzīgas zīmola ideālajam klientam kā pašiem klientiem.

AI izmanto datus no iepriekšējiem darījumiem, uzvedības datus, ģeogrāfisko atrašanās vietu un visu, kas ir svarīgs, lai izveidotu pircēja personas un ģenerētu ziņojumus šīm personām. Tā kā mākslīgā intelekta radītās pircēja personas var atbilst potenciālajiem klientiem viens pret vienu, reklāmas vēstījums ir precīzs un pielāgots.

Efektīvi atpazīstot modeļus, AI var ļaut tirgotājiem izveidot un izvietot reklāmas, kas tiks pārdotas, vienlaikus samazinot izmaksas, piemēram, klientu iegādes izmaksas (CAC) un palielinot tādus rādītājus kā pieprasītā IA.

Savienots televizors ir šeit, lai paliktu

Paredzams, ka pieslēgtais TV (CTV) tiks plaši izmantots programmatiskā reklamēšana. KTV var nodrošināt personalizētu saturu klasiskā televizora vietā — savienojot to ar internetu un piekļūstot tādām lietotnēm kā Netflix, Apple TV vai pat Spotify.

Visas iepriekš minētās attēla reklāmas, jo tās ir platformas, kas var nodrošināt pielāgotu, optimizētu saturu, jo īpaši demogrāfiskajiem datiem, piemēram, Millennials un Gen-Z, kam viss personalizētais patīk daudz vairāk nekā viņu priekšgājēji (Boomers un Gen-X).

Tādas platformas kā YouTube piedāvā īpašus un personalizētus reklāmu ziņojumus bezmaksas plāna lietotājiem, kas efektīvi mudina viņus pa pārdošanas piltuvi. Saskaņā ar tālāk sniegto YouTube statistiku “2024. gada martā pakalpojumā YouTube ir 2,70 miljardi lietotāju. Tā kā KTV ir veids, kā piekļūt šai platformai, programmatiskā reklamēšana var radīt mērķētas reklāmas plašākai auditorijai, nemaz nerunājot par videoreklāmu augsto iesaistes līmeni.

Protams, iepriekš minētais apgalvojums nav akmenī kalts. Atcerieties, ka videoreklāmas ir lielisks veids, kā iesaistīties, ja vien saturs ir personalizēts un optimizēts. Galu galā nevienam patērētājam nepatīk ideja, ka viņu ekrāna laiks tiek pārtraukts ar reklāmu. Programmatiskā reklamēšana var palīdzēt mārketinga speciālistiem izveidot mazāk, bet saistošākas reklāmas, kas “uzrunās” noteiktu mērķauditoriju, izmantojot visas pareizās ierīces.

Pārslēdzieties uz alternatīviem ID

Beidzot ir pienācis laiks, un 2024. gadā trešo pušu sīkfaili beidzot kļūs par vēstures sastāvdaļu. Likvidācijas process jau ir sākts, un tas ir jāpabeidz līdz gada beigām. Ņemot vērā šīs tehnoloģijas milzīgo ietekmi uz tirgu (vairāk par sīkfailiem programmatiskajā ekosistēmā), paiet zināms laiks, līdz tirgus pārslēgsies, tāpēc gan izdevēji, gan reklāmdevēji ir spiesti meklēt alternatīvas:

  • Pirmās puses dati: dati, kas iegūti tieši no lietotājiem. Šo informāciju var izmantot mērķauditorijas atlasei.
  • Alternatīvi identifikatori kas pēc funkcionalitātes ir līdzīgas trešo pušu sīkfailiem, bet atbilst pašreizējiem konfidencialitātes noteikumiem, piemēram, Google privātuma smilškaste.
  • Kontekstuālā mērķauditorijas atlase atlasa auditoriju, pamatojoties uz lietotāju meklēšanas vaicājumiem vai skatās līdzīgas vietņu kategorijas. Pēc tam šai auditorijai tiek rādītas atbilstošās reklāmas.

Visas alternatīvās identifikācijas tehnoloģijas nedrīkst pārkāpt normatīvajos aktos noteiktos privātuma standartus (GDRP, CCPA utt.), un tām ir jāļauj izmantot efektīvas reklāmas stratēģijas ar mērķauditorijas atlasi.

Sīkfailu apokalipse un pāreja uz alternatīvām mērķauditorijas atlases tehnoloģijām ir lielākās tendences programmatiskajā reklamēšanā kopš 2021. gada.

OTT un DOOH

Šie akronīmi var šķist mulsinoši, tāpēc sāksim ar definīcijām:

  • OTT: tas apzīmē Over-The-Top. Izmantojot OTT reklāmu, patērētāji var piekļūt video saturam savā KTV ierīcē, izmantojot interneta savienojumu.
  • DOOH: tas apzīmē digitālo reklamēšanu ārpus mājas, būtībā apvienojot digitālo un ārpus mājas bezsaistes reklāmu.

Redzēsim, kāpēc šie divi būs būtiski programmatiskās reklamēšanas komponenti 2024. gadā un turpmāk.

OTT pakalpojumi, kuriem var piekļūt ar KTV, ir visaugstāk novērtēti. Paredzams, ka tie aizstās parasto televizoru, kādu mēs to zinām. Lai izteiktu šo apgalvojumu skaitļos, “88% mājsaimniecību ir sasniedzamas, izmantojot savienotās TV reklāmas”. Tas ir tikai ASV. OTT straumēšanas pakalpojumi (Amazon Prime, Disney/Hulu, Netflix, HBO MAX u.c.) piedāvā programmatiskajai reklāmai iespēju augt līdzi savam tirgum. OTT reklāma tomēr ir pieejams vairākos veidos nekā OTT straumēšanas pakalpojumi.

Spēļu konsoles, piemēram, PlayStation vai Xbox, darbojas arī, lai saņemtu un rādītu KTV video un attēla reklāmas.

Taču, lai gan OTT patur cilvēkus telpās, programmatisko reklāmu būtiski ietekmēs tas, ko var reklamēt ārpus telpām. DOOH varētu būt kā produkti, kas novietoti pie letes, kas nodrošina ideālu impulsa pirkumu.

Mārketinga speciālisti, kuri programmatiskajai reklamēšanai izmanto DOOH, var apvienot atrašanās vietas datus ar savām reklāmām. Tas ļauj viņiem rakstīt pielāgotu saturu. Šī satura sasniedzamība var būt milzīga, jo zīmoli var rādīt savas DOOH reklāmas dzelzceļa stacijās, autoostās vai iepirkšanās centros.

Padomājiet, piemēram, par Taimskvēru. Tas ir DOOH satura tīklājs, kas var sasniegt vairāk patērētāju. Programmatiskā reklamēšana var uzlabot DOOH, izmantojot reāllaika uzvedības datus, tādējādi parādot īpaši personalizētu un mērķtiecīgu reklāmu.

DOOH ir tik ievērojama programmatiskajā reklamēšanā, un 2024. gadā tas būs obligāts priekšmets vēl viena iemesla dēļ: tas ļauj mārketinga speciālistiem sava zīmola sociālajos saziņas līdzekļos izmantot radošu saturu un pat UG. Turklāt DOOH var palīdzēt izveidot daudzkanālu pieredzi, izmantojot mērķtiecīgu reklāmu, izmantojot atrašanās vietas datus un novirzot potenciālos klientus uz katra zīmola tuvākajiem tirdzniecības punktiem.

Aplādes un balss palīgi

Podcast apraides Millenials un Gen-Z ir tas pats, kas radio bija Boomers un Gen-X. Podcast apraides mitināšanai ir tikpat daudz platformu, cik aplādes, kas aptver visas gaumes un intereses. Tas nozīmē, ka tie var iekļūt plašākā auditorijas spektrā un ļaut vairāk cilvēku iesaistīties zīmola reklāmās.

Programmatiskā reklamēšana ļauj zīmoliem atrast reklāmas vietu un izveidot un izpildīt mērķtiecīgas reklāmas aplādes klausītājiem. Podcast reklāmas var būt kopijas veidā, ko lasīs saimnieks, kas ir atbildīgs par reklāmas kopijas iekļaušanu aplādes saturā, vai dinamiska, personalizēta un īpaši pielāgota reklāma.

Pirmā metode ir efektīva, jo tā ir bezšuvju un neinvazīva. Otrā metode ir efektīva, jo tās saturu var īpaši personalizēt.

Visbeidzot, nekad neaizmirstiet datu zelta raktuves, kas ir a balss palīgs programmatiskajā reklamēšanā. Siri, Alexa un citi balss palīgi var palīdzēt mārketinga speciālistiem noteikt tendences, kas nebūtu iespējamas, neizmantojot programmatisko reklamēšanu.

Tāpat kā aplādes, balss palīgi var “parādīt” reklāmu vai zīmola ziņojumu, tikai atbildot uz lietotāja vaicājumu.

Iemesli programmatiskās reklamēšanas izmantošanai

Programmatiskā reklamēšana ietver rīku kopu, kas var palīdzēt zīmoliem uzlabot daudzus mārketinga plānu komponentus, piemēram, mērķauditorijas atlasi, galvenos rādītājus, mārketinga attiecinājumu un pārskatus.

Daudzkanālu un metrikas priekšrocības

Mārketinga speciālisti var izmantot programmatisko reklamēšanu dažādos kanālos un reklāmu tīklos, padarot to par efektīvāku izvēli nekā AdWords vai YouTube, kas koplieto reklāmas ar savu tīklu.

Programmatiskā reklamēšana var izmantot arī visas ierīces. Nekas nav ārpus robežām, jo ​​varat rādīt savu reklāmu planšetdatoros, mobilajās ierīcēs un galddatoros, kā arī iepriekš minētajos KTV un viedajos stendos.

Programmatiskā reklamēšana sava rakstura dēļ izmanto AI. Mārketinga speciālisti zina, cik izdevīgi tas var būt galvenajiem mārketinga rādītājiem, piedāvājot labākas segmentācijas un hiperpersonalizācijas iespējas.

Labāka mērķauditorijas atlase

Programmatiskā reklamēšana nodrošina arī labāku mērķauditorijas atlasi, jo tās pamatā ir AI tehnoloģija.

Programmatiskā reklamēšana ir viens no rīkiem, kas var palīdzēt zīmoliem lāzera mērķauditoriju atlasīt ar līdzīgu saturu, kas piedāvā zīmolam reāllaika datus, izmantojot jaunas segmentācijas iespējas, kas atbilst lietotāja vajadzībām konkrētajā laikā.

Šāda veida mērķauditorijas atlase var uzlabot kampaņas un izveidot līdzīgas mērķauditorijas, kuras zīmoli var atlasīt pēc tam, paplašinot savu sasniedzamību.

Ziņošana

Ieskati, ko zīmoli iegūst, izmantojot programmatisko reklamēšanu, ir vieni no visvērtīgākajiem šajā biznesā. Tie ir reāllaikā un piepildīti ar lieliem datiem, kas var sniegt labumu visām kampaņām visās ierīcēs un platformās.

Īpaši pielāgotas reklāmas un lāzera mērķauditorijas atlase ļauj mārketinga speciālistiem aplūkot savu auditoriju gan kā grupu, gan individuāli. Tas, kā katrs potenciālais klients reaģē uz programmatisko reklāmu, var atklāt daudz par viņu vēlmēm, ļaujot tirgotājiem analizēt katra klienta uzvedību un redzēt viņu individuālās atbildes uz katru mārketinga stimulu un viņu atbildes ietekmi uz viņu demogrāfiskajiem rādītājiem.

Takeaway

Mūsdienās patērētājiem ir plašs platformu, satura un ierīču klāsts, un viņi var brīvi izvēlēties sev piemērotāko.

Microsoft rāda reklāmas savā tērzēšanas robotā “Copilot”, Spotify piedāvā bezmaksas un premium versijas, Netflix, Amazon un Disney piedāvā skatītājiem reklāmu līmeni, un YouTube joprojām ir pieejams bez maksas. Lietotāji ir veikli un var izmantot visas ierīces, lai pielāgotu sev vispiemērotāko pieredzi.

Programmatiskās reklamēšanas reāllaika pieredze un tās spēja automatizēt un atbalstīt vairāku tīklu reklāmas vietu iegādi noteikti mainīs veidu, kā mārketinga speciālisti veido, izvieto un optimizē reklāmas.

Ziņas avots