Spotify pret YouTube

Īss ieskats:

Vispirms jautājumu un atbilžu funkcija, tagad komentāri Veidotāji var ne tikai lasīt komentārus, bet arī atbildēt uz tiem, atzīmējot Patīk vai atbildot. Jaunajai funkcijai vajadzētu – pēc palaišanas “Jautājumu un atbilžu funkcija” – vēl vairāk veiciniet mijiedarbību platformā, skaidro Spotify: Aplādes vēsturiski ir bijis vienpusējs formāts, un, lai gan kādu laiku esam piedāvājuši citas interaktivitātes funkcijas, […]

Spotify pret Youtube

Vispirms jautājumu un atbilžu funkcija, tagad komentāri

Veidotāji var ne tikai lasīt komentārus, bet arī atbildēt uz tiem, atzīmējot Patīk vai atbildot. Jaunajai funkcijai vajadzētu – pēc palaišanas “Jautājumu un atbilžu funkcija” – vēl vairāk veiciniet mijiedarbību platformā, skaidro Spotify:

Aplādes vēsturiski ir bijis vienpusējs formāts, un, lai gan kādu laiku esam piedāvājuši citas interaktivitātes funkcijas, piemēram, aptaujas un jautājumus un atbildes, cilvēki mums ir teikuši, ka vēlas vairāk veidu, kā izveidot tiešu savienojumu. Tagad pirmo reizi klausītāji var patiešām sarunāties ar saviem iecienītākajiem aplādes vadītājiem pakalpojumā Spotify, aplādes dalībnieki var saņemt gandrīz tūlītēju atgriezenisko saiti no auditorijas, un ap šoviem var izveidoties īstas kopienas.

Turklāt visi Podcasters, tostarp tie, kas izmanto citu mitināšanas platformu, tagad var pārvaldīt savus šovus, izmantojot Spotify for Podcasters darbvirsmas vai mobilo lietotni.

Spotify aplādei darbvirsmai
Spotify Podcasters darbvirsma

YouTube ir priekšā Spotify

Vienā aspektā šī funkcija pašlaik ievērojami atšķiras no komentāriem vietnē YouTube: katrs komentārs straumēšanas platformā sākotnēji ir privāts, kas nozīmē, ka tas ir redzams tikai pašiem podkāstiem. Pēc tam viņi var izlemt, kurus komentārus viņi vēlas atļaut. Viņi arī katrai epizodei izlemj, vai viņi vēlas rādīt komentārus (un var arī pilnībā deaktivizēt funkciju). Platforma vēlas nodrošināt lielāku drošību, skaidro Maija Prohovņika Spotify aplādes produkta viceprezidents:

Ar šo mēs izmantojam ļoti apzināti lēnu un piesardzīgu pieeju. […] Es domāju, ka tas ir patiešām svarīgs līdzsvars starp radošu izpausmi un cilvēku drošību un kvalitatīvu sarunu nodrošināšanu.

Lai gan Spotify piedāvā aplādzinātājiem augsta līmeņa kontroli, komentāru apstiprināšana atsevišķi ir laikietilpīga un var atturēt dažus veidotājus no šīs funkcijas izmantošanas. Turklāt atlasītā veidotāju iepriekšēja atlase varētu nodrošināt, ka komentāru slejā nav vietas negācijām / spamam. Tas, iespējams, izkropļotu komentāru spektra faktisko attēlu. Pirms platforma atradīs piemērotāku risinājumu, YouTube turpinās būt priekšā komentāru kontekstā – arī tāpēc, ka Spotify vēl nav nekādu monetizācijas iespēju komentāriem….