Pētījums: Google SGE rezultātu ietekme uz organisko trafiku dažādās nozarēs

Īss ieskats:

Rietumu analītiķi pētīja pusmiljonu vaicājumu, lai noteiktu Google SGE (Search Generatīvā pieredze) darba modeļus, un dalījās ar saviem atklājumiem.Google SGE veiktspējas analīze tika uzsākta 2023. gada jūnijā. Dati parādīja, kā notiek SGE-rezultātu izstrāde.Pašlaik Google meklēšanas ģeneratīvā pieredze netiek rādīta visiem lietotāju vaicājumiem. 2024. gada martā Google sāka ieviest SGE atbildes galvenajos meklēšanas rezultātos nelielam skaitam vaicājumu. Iepriekš SGE rezultāti bija pieejami tikai tiem lietotājiem, kuri pievienojās Google SGE laboratorijām.

Analītiķi pētīja pusmiljonu vaicājumu, lai noteiktu Google SGE (Search Ģeneratīva pieredze) darba modeļus, un dalījās ar saviem atklājumiem.

Google SGE veiktspējas analīze tika uzsākta 2023. gada jūnijā. Dati parādīja, kā notiek SGE-rezultātu izstrāde.

Pašlaik Google meklēšanas ģeneratīvā pieredze netiek rādīta visiem lietotāju vaicājumiem. 2024. gada martā Google sāka ieviest SGE atbildes galvenajos meklēšanas rezultātos nelielam skaitam vaicājumu. Iepriekš SGE rezultāti bija pieejami tikai tiem lietotājiem, kuri pievienojās Google SGE laboratorijām.

SGE atšķirīgi ietekmē dabisko datplūsmu. Tas ir atkarīgs no vertikāles, kurā uzņēmums darbojas. Lai gan vertikāles nav vienīgais faktors, kas ietekmē ģeneratīvo rezultātu klātbūtni, tie izrādījās spēcīgākais faktors šajā pētījumā.

VNP atbilžu līmenis dažādās nozarēs ievērojami atšķiras. Piemēram, finanšu sektorā VNP segums ir 47%, bet skaistum kopšanas nozarē šis rādītājs sasniedz 94%.

Automātiski Google SGE rezultāti salīdzinājumā ar manuālajiem rezultātiem

Dažreiz Google parāda pogu “Ģenerēt”, nevis automātiskos SGE rezultātus, ļaujot lietotājiem pašiem sākt atbilžu ģenerēšanas procesu.

Automātisko SGE atbilžu un pogas Izveidot biežums atšķiras atkarībā no nozares. Piemēram, veselības nozarē 68% vaicājumu automātiski ģenerē SGE atbildes, bet tikai 9% parāda pogu Izveidot. Viesnīcu un izklaides nozarē tikai 4–6% vaicājumu ģenerē automatizētas SGE atbildes, savukārt 77% vaicājumu piedāvā pogu manuālu AI atbilžu ģenerēšanai.

Automātiski ģenerētiem Google SGE rezultātiem nav nepieciešama lietotāja darbība, un tie aizņem lielu daļu ekrāna mobilajās ierīcēs un datoros. Tādējādi tradicionālie meklēšanas rezultāti tiek novirzīti uz leju par aptuveni 905 pikseļiem.

Google SGE ietekme būs atkarīga no dažādiem rādītājiem, tostarp SGE sasniedzamības.

Kopš pagājušā gada jūnija pētnieki izsekoja automātiski un manuāli ģenerēto atbilžu īpatsvaru dažādiem vaicājumiem. Viņi reģistrēja šādas izmaiņas:

  • 2023. gada jūnijs: 58% (automātiski)–13% (manuāli)
  • 2023. gada novembris: 48%–31%
  • 2024. gada marts: 46%–27%

Google SGE atbilžu avoti

Jūsu vietne var iegūt organisko datplūsmu no Google SGE tikai tad, ja lietotāji noklikšķina uz mākslīgā intelekta ģenerētās atbildes avota. Atkarībā no nozares avotu skaits svārstās no 3 līdz 5.

Piemēram, finanšu vai viesmīlības nozarē Google SGE katram vaicājumam parāda vidēji trīs avotus.

5% Google vaicājumu SGE nenorāda avotu. Šādos gadījumos meklētājprogramma ģenerē atbildi, pamatojoties uz savu iekšējo datu bāzi.

Tālāk ir sniegti dati par vidējo Google SGE rezultātos citēto avotu skaitu.

Vaicājumiem ar mazāk satura avotu ir augstāks vidējais VKS. Tajā pašā laikā šādus pieprasījumus optimizēt būs grūtāk.

Ir arī konstatēts, ka Google SGE var dot priekšroku noteiktiem domēniem noteiktās nozarēs. Par galveno faktoru šādā izvēlē bieži kļūst skaidra satura struktūra, kas vērsta uz īsām un skaidrām atbildēm uz pieprasījumiem.

Pētnieki atzīmē, ka Google SGE darbojas pēc jauna algoritma, un pašreizējās vietņu pozīcijas nesakritīs ar Google SGE rezultātiem. Šie dati arī ievērojami atšķiras atkarībā no nozares.

Tālāk ir norādīts to SGE rezultātu avotu procentuālais daudzums, kas neietilpst Google parastās produkcijas 10 populārākajā skaitā.

Kā izmantot Google SGE datus

Veselības aprūpes nozare visātrāk izjutīs SGE automātisko atbilžu ietekmi, jo Google SGE rezultāti tiks automātiski parādīti lietotājiem. Viesnīcām, izklaidei, nekustamajam īpašumam un pārtikai būs vairāk laika pielāgoties, jo tikai 4–12% to vaicājumu automātiski apstrādās Google SGE.

SEO komandas visā pasaulē maina savas stratēģijas, lai optimizētu Google SGE. Pētnieki iesaka sadalīt vaicājumus automātiski ģenerētajos un manuāli ģenerētajos vaicājumos un koncentrēties uz vaicājumu optimizāciju pirmajā segmentā.

Sekojiet līdzi Google SGE pārklājumam manuāli ģenerēto vaicājumu segmentā, jo Google laika gaitā rādīs vairāk automātiski ģenerētu SGE rezultātu.

SGE pieprasījumu sasniedzamība turpinās pieaugt

Saskaņā ar novērojumiem 2023. gada jūlijā AI rezultātu pārklājums Finanšu un investīciju vertikālē bija tikai 22%, savukārt 2024. gada aprīlī tas pieauga līdz 47%.

Eksperti prognozē, ka nākotnē mēs redzēsim vairāk AI rezultātu Google izvadē. Pašlaik meklētājprogramma apkopo vairāk datu, lai sniegtu kvalitatīvas atbildes ar mazāku kļūdu iespējamību.