OpenAI slepenais projekts Strawberry

Īss ieskats:

OpenAI vēlas vēl vairāk paplašināt savu AI modeļu loģiskās domāšanas spējas un paļaujas uz īpaši slepenu projektu ar nosaukumu Strawberry. Tikmēr uzņēmums tiek kritizēts par iespējamu nelikumīgu darbību. Tas ir tikai loģiski no OpenAI izveidot atsevišķu struktūrvienību, lai iespējamo negāciju un tiesu darbi nepakļautu galveno OpenAI sastāvu/struktūru. OpenAI strādā pie jauna projekta ar koda nosaukumu […]

Strawberry Strolis Edgars

OpenAI vēlas vēl vairāk paplašināt savu AI modeļu loģiskās domāšanas spējas un paļaujas uz īpaši slepenu projektu ar nosaukumu Strawberry. Tikmēr uzņēmums tiek kritizēts par iespējamu nelikumīgu darbību. Tas ir tikai loģiski no OpenAI izveidot atsevišķu struktūrvienību, lai iespējamo negāciju un tiesu darbi nepakļautu galveno OpenAI sastāvu/struktūru.

OpenAI strādā pie jauna projekta ar koda nosaukumu Strawberry, kura mērķis ir uzlabot AI modeļu spēju spriest. The ziņo Reuters atsaucoties uz personu, kas pārzina situāciju un iekšējos dokumentus. Pēdējie ilustrē Strawberry projekta mērķus, bet ne veidu, kā tie konkrēti jāīsteno.

Šobrīd projekts vēl ir izstrādes procesā. Precīzāka informācija, piemēram, kad Strawberry paredzēts laist klajā, pagaidām nav zināma. Pat uzņēmumā projekts ir “stingri apsargāts noslēpums”.

Zemene to var..

Pēc AI ekspertu domām, spēja domāt loģiski ir būtiska, lai sasniegtu cilvēka vai pat pārcilvēcisku intelektu. Projekts Strawberry ir paredzēts, lai ļautu OpenAI AI rīkiem ne tikai radīt tūlītējas atbildes, pamatojoties uz apmācībā pieejamo informāciju, bet arī patstāvīgi meklēt internetā un tādējādi veikt “dziļu izpēti”. Lai gan ChatGPT meklē internetā kopš 2023. gada septembra, bet tikai pēc pieprasījuma un dažreiz ar neatbilstošiem rezultātiem.

Uzņēmuma pārstāvis neatbildēja uz konkrētiem Reuters jautājumiem par Strawberry, taču netieši apstiprināja, ka vēlas aprīkot savus AI modeļus ar labāku spēju domāt loģiski:

Mēs vēlamies, lai mūsu AI modeļi redzētu un saprastu pasauli vairāk kā mēs. Nepārtraukta jaunu mākslīgā intelekta iespēju izpēte šajā nozarē ir izplatīta prakse, un pastāv kopīga pārliecība, ka šīs sistēmas laika gaitā uzlabos argumentāciju.

Reuters raksta, ka projekts Strawberry iepriekš bija pazīstams kā Q. Demos un demonstrēja modeļa spēju atbildēt uz sarežģītiem zinātniskiem un matemātiskiem jautājumiem – kas arī ir Strawberry mērķis. Pavisam nesen OpenAI iekšējā sanāksmē prezentēja projektu, kuram, kā teikts, piemīt cilvēkam līdzīgas loģiskās domāšanas prasmes.

Vai OpenAI veic nelikumīgas darbības?

Kamēr OpenAI turpina paplašināt savu modeļu iespējas, pieaug arī bažas par iespējamām negatīvām un plaši izplatītām mākslīgā intelekta izmantošanas sekām. Tagad kļuvis zināms, ka OpenAI, iespējams ir brīdinājis darbiniekus par publiskās informācijas ierobežošanu – ar neizpaušanas līgumiem (NDA) un citiem pasākumiem, pirms informācijas publicēšanas saskaņot ar uzņēmumu, u.c..

Saskaņā ar sūdzību OpenAI izmantotie līgumi pārkāpj ilgstoši spēkā esošos federālos likumus. Tagad darbinieki aicina SEC vērsties tiesā. Pats OpenAI gan uzsvēra, ka uzņēmuma “ziņotāju vadlīnijas” aizsargās darbinieku tiesības.