LinkedIn testi – saturs tikai no jūsu savienojumiem

Īss ieskats:

LinkedIn testē jaunu veidu, kā veicināt lielāku lietotāju iesaisti, piedāvājot iespēju skatīt tikai atjauninājumus no viņu pirmās pakāpes tīkla kontaktiem. Kā skaidro LinkedIn:“Mēs pastāvīgi eksperimentējam ar jaunām produktu iespējām, lai sniegtu lietotājiem lielāku kontroli pār saturu, ko viņi redz savā plūsmā. Jaunās cilnes plūsmas augšdaļā ir tests, kas ļauj filtrēt saturu.” Šis eksperiments ietver divas […]

LinkedIn testē jaunu veidu, kā veicināt lielāku lietotāju iesaisti, piedāvājot iespēju skatīt tikai atjauninājumus no viņu pirmās pakāpes tīkla kontaktiem.

Kā skaidro LinkedIn:
“Mēs pastāvīgi eksperimentējam ar jaunām produktu iespējām, lai sniegtu lietotājiem lielāku kontroli pār saturu, ko viņi redz savā plūsmā. Jaunās cilnes plūsmas augšdaļā ir tests, kas ļauj filtrēt saturu.”

Šis eksperiments ietver divas cilnes:

  • “Visi” – noklusējuma skats, kas saglabā esošo LinkedIn plūsmu.
  • “Mans tīkls” – rāda tikai saturu no jūsu savienojumiem, kā arī no cilvēkiem un lapām, kurām sekojat.

Šī pieeja ir līdzīga LinkedIn 2022. gadā testētajai “Discover” plūsmai, kas arī deva lietotājiem vairāk iespēju pielāgot savu saturu un kontrolēt, ko viņi redz LinkedIn platformā.

LinkedIn Discover Feed

Kā redzams šajos ekrānuzņēmumos, šis tests lietotājiem piedāvāja vairākas plūsmas cilnes, ļaujot fokusēties uz noteiktām interesējošām tēmām.

Tomēr jaunais tests ir ierobežotāks – tas piedāvā tikai papildu cilni “Mans tīkls”, kas dod iespēju sekot līdzi saturam no lietotāja savienojumiem. Taču būtībā ideja paliek tā pati – nodrošināt precīzāku piekļuvi pazīstamu cilvēku jaunākajiem atjauninājumiem, kas varētu veicināt lielāku iesaisti tīklā.

Šim risinājumam ir loģisks pamats. Iepriekšējie LinkedIn pētījumi liecina, ka lietotāji visvairāk iesaistās ar saviem vienaudžiem, un cilvēki statistiski biežāk mijiedarbojas ar kolēģu koplietoto saturu, gan no pašreizējām, gan iepriekšējām darba vietām.

Tāpēc iespēja koncentrēties tieši uz šo saturu varētu palielināt iesaisti, jo lietotāji var vieglāk sekot līdzi savu kontaktu jaunumiem un atjauninājumiem, nevis paļauties uz plašāku, algoritmiski veidotu plūsmu.

Lai gan citās platformās algoritma veidotās plūsmas parasti nodrošina augstāku iesaisti – tāpēc lielākā daļa sociālo tīklu piedāvā personalizētu “Jums” plūsmu kā noklusējumu –, ir interesanti redzēt, ka LinkedIn izvēlas citu pieeju. Tomēr algoritmiskā plūsma joprojām paliks noklusējuma iestatījumā, un cilnei “Mans tīkls” būs iespējams piekļūt tikai manuāli katru reizi, kad atverat lietotni.

Turklāt LinkedIn norāda, ka dažiem lietotājiem ir noņemta arī plūsmas kārtošanas funkcija darbvirsmas versijā:

“LinkedIn satura ieteikumi jau ņem vērā lietotāju mijiedarbību, tāpēc esam vienkāršojuši pieredzi, lai tā atbilstu tam, ko jau redzat LinkedIn mobilajā lietotnē. Apvienotās Karalistes, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Eiropas Savienības (ES) lietotāji joprojām varēs izmantot kārtošanas filtru un sakārtot plūsmu pēc jaunākajiem ierakstiem. Taču ārpus šiem reģioniem lietotāji vairs neredzēs šo funkciju darbvirsmas versijā.”

Tas varētu būt neērti dažiem lietotājiem, lai gan, kā norāda LinkedIn, tas padara darbvirsmas pieredzi līdzīgāku mobilajai lietotnei.

LinkedIn plāno testēt jauno plūsmas struktūru piecas nedēļas, lai apkopotu lietotāju atsauksmes un izlemtu par nākamajiem soļiem.