Kā sociālie tīkli skaita “skatījumus”?

Īss ieskats:

Tātad, kas ir “skatījums” sociālo mediju lietotnē un ko “skatījumu skaits” patiesībā atspoguļo katrā platformā? – Būsiet nedaudz nepatīkami pārsteigti.. Pagājušajā nedēļā Instagram paziņoja par būtiskām izmaiņām savā analīzē – statistikas atspoguļošanā, pārslēdzot visas tā datu atsauces uz “Skatījumi”, nevis citiem apzīmētājiem, piemēram, “Sasniedzamība” un “Atskaņošanas”. Tas atbilst gan plašākām nozares tendencēm, gan arī mainīgajām […]

Tātad, kas ir “skatījums” sociālo mediju lietotnē un ko “skatījumu skaits” patiesībā atspoguļo katrā platformā? – Būsiet nedaudz nepatīkami pārsteigti..

Pagājušajā nedēļā Instagram paziņoja par būtiskām izmaiņām savā analīzē – statistikas atspoguļošanā, pārslēdzot visas tā datu atsauces uz “Skatījumi”, nevis citiem apzīmētājiem, piemēram, “Sasniedzamība” un “Atskaņošanas”. Tas atbilst gan plašākām nozares tendencēm, gan arī mainīgajām lietošanas paradumiem. Bet tas arī nozīmē, ka IG atkal maina veidu, kā aprēķina datus.

Kas, kā atzīmēja nozares eksperts Niks Cicerons, tas arī maina sociālo mērījumu ainavu.

Jūtos kā Murkšķa diena no jauna — Instagram atbrīvojas no seansu un atskaņošanas metrikas un aizstāj tos ar “skatu” visiem satura veidiem: rullīšiem, fotoattēliem, karuseļiem, stāstiem un citiem. Bet tas nav 3 sekunžu skats pirms dažiem gadiem. Tā vietā Instagram pievienojas tendencei konsolidēt metriku 1 sekundes skatījumā.

Cicerons atzīst, ka tas vienkāršo mērījumus, nodrošinot plašāku nozares saskaņošanu ar “skata” definīciju. Taču tas var arī neatspoguļot patiesu iesaistīšanos, respektīvi- 1 sekunde nedod reālo statistiku, te var būt datu sašķobīšanās (paši saprotiet..).

Vienas sekundes skata metrika nodrošina vienkāršu veidu, kā izmērīt un salīdzināt satura veiktspēju, padarot satura veidotājiem un tirgotājiem vieglāk optimizēt stratēģijas pakalpojumos Instagram, TikTok un X. Vienas sekundes skatījums var piesaistīt sākotnējo interesi, kas neatspoguļo dziļāku iesaistīšanos.”

Tātad, kāds ir skatījums, ko tagad definē katra no galvenajām platformām, un kā tas ir saistīts ar jūsu mārketinga pieeju?

Cicerons ir apkopojis šo parocīgo pārskatu atsaucei.

Sociālās platformas skatījumu sarakstsJa  skatās tabulā parādīto mērījumu metodoloģiju, jeb precīzāk – atskaites punktu, no kura tad tiek “ieskaitīts punkts” 🙂 , tad visi, izņemot Youtube un gandrīz Linkedin & Facebook dati ir …….  Žēl, ka tabulā nav pievienots Threads, jo tā “skatījumu” statistika, kuru uzrāda viņu pašu sistēma ir vispār fantastiska 🙂