Kā izraisīt vietnes pilnīgu pārindeksēšanu?

Īss ieskats:

Nesenā videoklipā #AskGooglebot Google eksperts Džons Mullers paskaidroja, vai pēc resursu īpašnieku pieprasījuma ir iespējams uzsākt pilnīgu vietnes atkārtotu indeksēšanu meklētājprogrammā.Pēc viņa teiktā, nav neviena rīka, ar kuru vietņu īpašnieki vai tīmekļa pārziņi varētu tieši uzsākt pilnīgu visas vietnes atkārtotu pārmeklēšanu un apstrādi, ko veic Google meklēšanas robots.Šis process sākas automātiski, kad vietnē notiek būtiskas izmaiņas

Nesenā videoklipā #AskGooglebot Google eksperts Džons Mullers paskaidroja, vai pēc resursu īpašnieku pieprasījuma ir iespējams uzsākt pilnīgu vietnes atkārtotu indeksēšanu meklētājprogrammā.

Pēc viņa teiktā, nav neviena rīka, ar kuru vietņu īpašnieki vai tīmekļa pārziņi varētu tieši uzsākt pilnīgu visas vietnes atkārtotu pārmeklēšanu un apstrādi, ko veic Google meklēšanas robots.

Šis process sākas automātiski, kad vietnē notiek būtiskas izmaiņas. Piemēram:

    • Vietņu lapu masveida novirzīšana, domēnu nosaukumu maiņa — tas liek meklētājprogrammai atkārtoti pārmeklēt resursu un meklēt visus jaunos URL.
    • Pilnīga pārprojektēšana un CMS maiņa — meklētājprogramma ir spiesta pilnībā atjaunināt datus par vietnes struktūru un saturu.
    • Būtisks satura atjauninājums – lai pievienotu/dzēstu lielu skaitu sadaļu un rakstu, ir jāatjaunina informācija par lapu tēmu un kvalitāti.

Taču tīmekļa pārziņi var netieši ietekmēt lapas pārmeklēšanas biežumu, ko veic meklēšanas roboti, izmantojot vairākus Mullera ieteikumus.

    • Izmantojiet servera atbildes kodus 301 un 404. Sīkāka informācija…”>Kods 301 paziņo meklētājprogrammai, ka lapa ir pārvietota uz jaunu URL. Tas palīdz ātrāk atrast un indeksēt atjaunināto lapu. Kods 404 saka, ka lapa vairs nepastāv. Tas neļauj meklēšanas robotam bezjēdzīgi mēģināt indeksēt izdzēsto vai pārvietoto lapu, ietaupot rāpuļprogrammas resursus un laiku.
    • Koncentrējieties uz galvenajām lapām, piemēram, sākumlapu. Meklēšanas roboti vispirms pārmeklē vissvarīgākās lapas un seko saitēm uz citām. Tādā veidā jaunu saturu var indeksēt ātrāk.
    • Savlaicīgi atjauniniet svarīgu informāciju, piemēram, tālruņu numurus un adreses vietnes galvenajā lapā.

Tādējādi, lai gan nav iespējams tieši uzsākt pilnīgu atkārtotu indeksēšanu, ja vēlaties, varat mudināt meklētājprogrammu biežāk pārmeklēt vietni un atjaunināt tās datus Google rādītājā.