Iespējams Facebook pārtrauks ziņu satura pieejamību Austrālijā

Īss ieskats:

Meta ir pagriezusi skrūves kārtējā cīņā starp lielajām tehnoloģijām un tradicionālajiem medijiem, brīdinot, ka tas var bloķēt ziņu saturu Facebook visā Austrālijā.Tehnoloģiju gigants liek manīt, ka tas ir gatavs Austrālijā pieņemt tādu pašu stingru nostāju, kādu tas ieņēma Kanādā 2023. gadā, saskaroties ar līdzīgiem tiesību aktiem. Paredzams, ka šis drosmīgais solis no jauna definēs digitālo ziņu patēriņa nākotni.

Meta ir pagriezusi skrūves kārtējā cīņā starp lielajām tehnoloģijām un tradicionālajiem medijiem, brīdinot, ka tas var bloķēt ziņu saturu Facebook visā Austrālijā.

Tehnoloģiju gigants liek manīt, ka tas ir gatavs Austrālijā pieņemt tādu pašu stingru nostāju, kādu tas ieņēma Kanādā 2023. gadā, saskaroties ar līdzīgiem tiesību aktiem. Paredzams, ka šis drosmīgais solis no jauna definēs digitālo ziņu patēriņa nākotni.

Šī konflikta pamatā ir Austrālijas ziņu mediju kodekss, tiesību akts, kas liek tehnoloģiju uzņēmumiem vienoties par taisnīgu atlīdzību ar ziņu organizācijām. (saskaņā ar Nortons Rouzs Fulbraits )

Kodekss ir izstrādāts, lai novērstu būtisko sarunu spēju nelīdzsvarotību starp digitālajām platformām un ziņu uzņēmumiem, nodrošinot, ka ziņu aģentūras saņem taisnīgu atlīdzību par to saturu.

Gadiem ilgi ziņu organizācijas ir vērojušas, kā to reklāmas ieņēmumi sarūk, jo lasītāji arvien vairāk vēršas pie sociālajiem medijiem, lai uzzinātu par ikdienas jaunumiem. Kodekss cenšas to labot, atzīstot savstarpēji izdevīgas attiecības starp platformām un izdevējiem, nodrošinot, ka kvalitatīvas žurnālistikas veidotāji saņem taisnīgu daļu no digitālās reklāmas tirgus finansiālā apgrozījuma..

Pēc tam šā gada martā Meta paziņoja, ka nepagarinās savus 2021. gada darījumus, lai samaksātu par ziņām, kas tika noslēgtas saskaņā ar News Media Bargaining Code, kas pirmo reizi tika ieviests, kad Morisons vēl bija premjerministrs. Uz jautājumu, vai uzņēmums neļaus austrāliešiem dalīties ar ziņu saturu, lai izvairītos no nodevu maksāšanas, Meta reģionālās politikas direktore Mia Garlika Austrālijas likumdevējiem izmeklēšanas laikā sacīja: “Visas iespējas ir pieejamas,” piebilstot, ka “ir liels skaits kanālu, kurus cilvēki izmanto. var iegūt ziņu saturu no.

Atriebjoties, kasiera palīgs Stīvens Džonss no Austrālijas tagad apsver iespēju izmantot Kodeksa pilnvaras, lai “ieceltu” Meta sarunām ar ziņu sniedzējiem, pretējā gadījumā viņam draud naudas sods līdz 10% no Austrālijas ieņēmumiem.

Ietekme uz nozari:

Izpētīsim potenciālu nozares mēroga sekas ja Meta nolems turpināt smelties ziņas no Facebook Austrālijā. Pirmkārt, aizliegums nozīmēs lielu trafika samazināšanos ziņu izdevējiem, kuru auditorijas iesaistīšanās lielā mērā ir atkarīga no Facebook. Tas varētu mudināt izdevējus pārskatīt alternatīvas izplatīšanas stratēģijas, piemēram, citus sociālos tīklus vai tiešās abonentu modeļus.

Un otrādi, patērētāji var saskarties ar neveiksmīgu ziņu pieredzi, tādējādi viņiem ir grūtāk atrast uzticamus avotus pakalpojumā Facebook. Šī ziņu vakuuma aizpildīšana varētu nozīmēt, ka neoficiālos kanālos tiks izplatīts vairāk viltus informācijas. Galu galā valdības visā pasaulē cieši uzraudzīs šādu attīstību; līdz ar to veiksmīga Meta blokāde varētu iedvesmot līdzīgus likumdošanas mēģinājumus citur, savukārt regulatīvā uzvara Austrālijā varētu veicināt stingrāku tehnoloģiju uzņēmumu kontroli visā pasaulē.

Lielāka bilde

Meta pozīcija ir tikai vēl viena cīņa mūžīgajā karā starp regulējumu un inovācijām. Valdībām visā pasaulē cenšoties attīstīt digitālu ekonomiku, kas ir taisnīga visiem, tehnoloģiju uzņēmumi arvien vairāk pieliek spēkus politikas izstrādē. Likmes ir daudz dziļākas: tas, kas notiek šajā cīņā ar Austrāliju, var mainīt to, kā ziņas tiek kopīgotas un patērētas vai pat monetizētas visā planētā.

Ņemot vērā Meta nostāju, Austrālijas valdība joprojām ir nelokāma apņemšanās īstenot News Media Bargaining Code. Kodekss rada precedentu attiecībām starp digitālajām platformām un ziņu izdevējiem un pārbauda likumdošanas pasākumu noturību pret tehnoloģiju gigantu spēku.

Nortons Rouzs Fulbraits atzīmē, ka Kodeksa panākumi vai neveiksmes var būtiski ietekmēt turpmākos normatīvos regulējumus visā pasaulē. Pagaidām Rūpniecība gaida ar aizturētu elpu, vērojot, kā risinās šī augsto likmju spēle. Digitālo ziņu izplatīšanas nākotne un varas līdzsvars starp tradicionālajiem plašsaziņas līdzekļiem un tehnoloģiju gigantiem karājas balansā.

Ziņas avots