Digitālo produktu pases EU jāievieš līdz 2030. gadam

Īss ieskats:

Digitālā produkta pase līdz 2030. gadam veicinās caurskatāmību un ilgtspējību visā vērtību ķēdē un pavērs uzņēmumiem konkurētspējīgas iespējas. Tas ir obligāts un no jauna maina e-komerciju. Tāpēc ir vērts to risināt jau laicīgi.
Pinterest Hidden Image

Salīdzinoši nesenā pagātnē Eiropas savienībā parādījās “CE” marķējums, kas uzlika produkta ražotājām/izplatītājam zināmas saistības produkta ražošanas procesiem, u.c. Pasaule nestāv uz vietas un ir nākamais posms – t.i. “DPP” – digitālā produkta pase. Te ir iespēja IT nozares profesionāļiem, biznesa konsultantiem un mārketinga speciālistiem palīdzēt uzņēmējiem ar šo tikt galā.

Digitālā produkta pase līdz 2030. gadam veicinās caurskatāmību un ilgtspējību visā vērtību ķēdē un pavērs uzņēmumiem konkurētspējīgas iespējas. Tas ir obligāts un no jauna maina e-komerciju. Tāpēc ir vērts to risināt jau laicīgi.

Uzņēmumiem arvien vairāk ir jārisina ilgtspējas jautājums, ko pastiprina jaunie ES tiesību akti Digitālā produkta pase (DPP) vēlākais līdz 2030. gadam kļūs obligāta visiem ES pārdotajiem produktiem. DPP ir paredzēts, lai sniegtu informāciju par pārstrādes un remonta iespējām, tādējādi novēršot informācijas deficītu. Tas ne tikai nozīmē pūles uzņēmumiem, bet arī piedāvā iespējas klientu noturēšanai un iegūšanai, īpaši, ja tas tiek ieviests agri.

Apvienot digitālo un ekoloģisko transformāciju

DPP ideja ir saistīt digitalizāciju un ekoloģisko transformāciju, kas pazīstama kā “Dvīņu pāreja”. DPP ir paredzēts, lai visi būtiskie dati par produktu visā vērtību ķēdē būtu pieejami digitāli, lai veicinātu ilgtspējīgus pirkuma lēmumus. Pirmajām produktu grupām DPP būs jāizmanto no 2026. gada, un no 2030. gada tas attieksies uz visiem produktiem, tostarp akumulatoriem, elektroniku, IT un plastmasas priekšmetiem, kā arī tekstilizstrādājumiem. Tas ir paredzēts, lai palīdzētu stiprināt aprites ekonomiku un samazināt resursu patēriņu.

Pievienotā vērtība klientiem un izaicinājumi uzņēmumiem

DPP piedāvā klientiem būtisku informāciju par produktu iznīcināšanu, atkārtotu izmantošanu un remontu. Tomēr uzņēmumiem ir jāpieliek ievērojamas pūles, lai nodrošinātu caurskatāmību visā produkta vērtību ķēdē un dzīves ciklā. Tam nepieciešama cieša sadarbība ar visām iesaistītajām pusēm un piegādes ķēžu pārskatīšana, jo īpaši attiecībā uz ražošanu ārpus Eiropas. Turklāt produkti ir jāprojektē tā, lai visas detaļas būtu nomaināmas un pārstrādājamas, lai palielinātu to kalpošanas laiku un saglabātu materiālus aprites ekonomikā. Tas var nozīmēt, ka uzņēmumiem ir jāpielāgo savi ražošanas procesi un jāievieš jauni materiāli vai dizaina principi.

Tehniskie izaicinājumi un ieviešana

DPP īstenošana rada tehniskas problēmas, jo visa nepieciešamā informācija ir jādokumentē un jāsniedz digitāli. Tas ietekmē gan ražotājus, gan mazumtirgotājus un prasa jaunas vai pielāgotas IT sistēmas. Īpaši liels slogs ir mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jo tiem bieži vien nav nepieciešamo IT sistēmu un resursu. DPP ieviešanai ir nepieciešams ieviest datu vākšanas un uzturēšanas procesus, kā arī pielāgot esošos datu modeļus ERP/PIM sistēmā, lai tie atbilstu iestāžu un gala klientu prasībām.

Efektīvas datu integrācijas sistēmas un automatizācijas procesi

Lai atbilstu DPP prasībām, efektīvas datu integrācijas sistēmas, mūsdienīga datu pārvaldība, Mākoņtehnoloģijām un automatizācijas metodēm ir izšķiroša nozīme. Modulāras IT sistēmas, kas ir viegli pielāgojamas, un mākoņa risinājumi nodrošina nepieciešamo elastību un mērogojamību. Centrālā datu platforma var integrēt un sinhronizēt datus no dažādām sistēmām. Skaidras datu pārvaldības vadlīnijas un automatizēti procesi palīdz nodrošināt augstu datu kvalitāti un samazina aizkaves.

Automatizējot procesus, var izvairīties no kļūdām, nepilnībām DPP un juridiskām sekām. Konsekventa datu bāze nodrošina ātru lēmumu pieņemšanu un efektīvu produktu palaišanu. Izmantotajiem datu modeļiem jābūt elastīgiem un pielāgojamiem, jo ​​DPP prasības gadu gaitā var mainīties. Izsekošanas un izsekošanas sistēmas ir arī svarīgas, lai varētu izsekot produktu izcelsmei un maršrutam.

Ārējās zināšanas ātrai ieviešanai

Uzņēmumi var piesaistīt ārējos partnerus, lai ieviestu DPP nepieciešamās IT sistēmas un procesus. Specializētie pakalpojumu sniedzēji var atbalstīt piemērotu sistēmu izvēli un integrāciju un piedāvāt darbinieku apmācību. Konsultanti sniedz arī objektīvus novērtējumus un ieteikumus procesu un sistēmu uzlabojumiem, lai sasniegtu pēc iespējas lielāku potenciālu.

Ārējo ekspertīžu integrēšana ir īpaši noderīga MVU, kuriem var nebūt nepieciešamo iekšējo resursu. Ārējie partneri var ne tikai palīdzēt ar tehnisko ieviešanu, bet arī sniegt stratēģiskus padomus, lai uzlabotu uzņēmuma procesus kopumā. Tas var nozīmēt atšķirību starp veiksmīgu un neveiksmīgu DPP izlaišanu.

Ilgtermiņa ieguvumi un stratēģiskā nozīme

Agrīna DPP ieviešana piedāvā ilgtermiņa ieguvumus. Uzņēmumi, kas tiecas pēc ilgtspējas vēl pirms 2030.gada, var izcelties uz konkurentu fona un iegūt klientu uzticību. Tas stiprina klientu lojalitāti un var pavērt jaunas biznesa iespējas. Pārredzamība vērtību ķēdē un visaptverošas produktu informācijas sniegšana arvien vairāk kļūst par konkurences priekšrocību.

Valdības un regulatori arī gūst labumu no DPP ieviešanas, jo tie gūst labāku ieskatu uzņēmumu ilgtspējības praksē un var vieglāk uzraudzīt atbilstību vides standartiem. Visaptveroša produktu informācijas pieejamība atbalsta aprites ekonomiku un palīdz sasniegt ES mērķus attiecībā uz ilgtspējību un resursu saglabāšanu.

Secinājums

ES ieviestā digitālā produkta pase (DPP) līdz 2030. gadam veicina pārredzamību un ilgtspējību visā produkta vērtību ķēdē. Tas piedāvā klientu lojalitātes un diferenciācijas iespējas tirgū, bet prasa ievērojamas korekcijas IT sistēmās, datu pārvaldībā un piegādes ķēdēs. Jo īpaši mazie un vidējie uzņēmumi saskaras ar lielām problēmām, taču tie var gūt labumu no ārējo ekspertu zināšanu integrēšanas un procesu un sistēmu agrīnas ieviešanas. Efektīva datu integrācija un automatizācija ir ļoti svarīga, lai veiksmīgi ieviestu DPP un atbilstu ilgtspējības prasībām. Nedrīkst par zemu novērtēt DPP stratēģisko nozīmi ilgtermiņa konkurētspējai un klientu lojalitātei. Uzņēmumi, kas rīkojas savlaicīgi, var nodrošināt ievērojamas priekšrocības un sniegt nozīmīgu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā.

Oriģānraksta autors: